פקודות בסיסיות שכל כלב צריך לדעת

June 29 2022yael

אם אתם תוהים האם יש צורך שהכלב שלכם ילמד פקודות בסיסיות ובמידה וכן איזה פקודות בסיסיות חשוב שתלמדו את הכלב שלכם, הרי שקודם כל חשוב שתדעו שפקודות בסיסיות מהוות דרך יעילה מאוד לתקשר עם הכלב שלכם. לגבי הלמידה של הפקודות הללו, אתם יכולים לנסות באופן עצמאי ללמד את הכלב שלכם את הפקודות הללו, או שאתם יכולים לבחור במאלף כלבים מקצועי. אילוף כלבים מקצועי יכול להוות ללא ספק את הדרך היעילה ביותר ללמד את הכלב שלכם פקודות בסיסיות, תוך פרק זמן קצר ובצורה נכונה, וכמובן לסייע לכם ללמוד כיצד לתקשר עם הכלב שלכם.

פקודות בסיסיות שכל כלב צריך לדעת

מדוע חשוב שהכלב שלכם ידע פקודות בסיסיות?

פקודות בסיסיות יסייעו לכם כאמור לתקשר בצורה טובה יותר עם הכלב שלכם ולשקף לו את הרצונות שלכם באמצעות פקודה קצרה. הפקודות הבסיסיות חשובות לכל בעל כלבים וגם לכלב. אמנם ניתן לשלוח את הכלב לאילוף מקצועי ויש גם בעלי כלבים אשר משקיעים באילוף ממושך של הכלב, אך יחד עם זאת חשוב לדעת כי ניתן גם לנסות לחנך את הכלב באופן עצמאי להבנת פקודות בסיסיות. רק אם אתם מסתבכים, אתם יכולים להיעזר באילוף מקצועי יותר.

תקשורת טובה עם הכלב שלכם

בסופו של דבר הכלב הוא יצור חברותי אשר תוך פרק זמן קצר הופך להיות חלק מהמשפחה. מאחר וכלבים חיים בטבע בלהקה, התפקיד שלכם יהיה לשמש כמנהיג של חיית המחמד שלכם ובאמצעות אילוף הכלב שלכם לכמה פקודות בסיסיות אפשר לשפר את התקשורת, ליצור היררכיה רצויה בבית, לפתח תקשורת בריאה ונכונה יותר בין הכלב לבין הבעלים שלו ולהנות מטיולים בטוחים ונינוחים יותר עם הכלב.

אילוף הכלב שלכם לפקודות הבסיסיות ביותר מהווה בסיס לאילוף מתקדם יותר בהמשך אם תרצו בכך. הפקודות הבסיסיות נועדו בראש ובראשונה ליצור שפה משותפת בין הבעלים של הכלב לכלב וכן ליצור בינם מערכת יחסית תקינה.

איזה פקודות בסיסיות כדאי שהכלב ידע?

ישנם כמה פקודות בסיסיות שמאלפי כלבים ממליצים שהכלב ידע: שב, רגלי, בוא, לא לזוז, למקום.

ישנן כמה שיטות לאילוף כלבים כאשר אחת השיטות הטובות יותר היא לאלף אותו באמצעות חיזוק חיובי. לא כדאי להעניש את הכלב או להשתמש באמצעי אילוף אכזריים שמכאיבים לו. בכדי ללמד את הכלב שלכם את הפקודות הבסיסיות כדאי ליישם כמה שיטות:

בוא – מדובר על הפקודה הבסיסית ביותר שמטרתה היא למשוך את תשומת הלב של הכלב ולגרום לו לבוא אליכם. יש לקרוא לכלב בשמו ולצוות לשמו את הפקודה בוא. כאשר הכלב מגיע אליכם יש לתת לו חטיף ולשבח אותו. אפשר להשתמש ברצועה באורך של 4 מטר ובהתאם לצורך למשוך את הכלב קלות בכדי להסב את תשומת ליבו. כאשר הכלב מגיב ומציית לפקודה ניתן להאריך את הרצועה ולתרגל את הפקודה.

שב – יש להחזיק ביד חטיף שהכלב אוהב ולתת לו להריח את היד. לאחר מכן יש להחזיק את היד מעל הראש של הכלב. אם הכלב מתיישב יש לציין את הפקודה שב. אם הוא לא מתיישב יש להעביר את היד לאחורי הכלב ולרוב הוא יתיישב בכדי לקבל זווית ראייה על היד עם החטיף.

רגלי – מדובר על פקודה בסיסית וחשובה שמונעת את המשיכות החזקות של הכלב במהלך הטיולים כאשר הוא רתום לרצועה. הפקודה מונעת גם בריחה של הכלב בשל גירוי וכך ניתן להפחית סכנות לכלב, במיוחד בסביבה עירונית. יש לרתום את הכלב באמצעות קולר ורצועה קצרה ולצעוד לאט. בכל פעם שהכלב הולך לצדכם יש לצ’פר אותו.

לא לזוז – בכל פעם שהכלב יושב לצדכם אתם יכולים לתרגל את הפקודה לא לזוז. יש לתרגל את הפקודה במשך מספר דקות ביום ובכל פעם כדאי להתרחק מהכלב יותר ולצוות עליו להישאר במקומו

למקום – מדובר על פקודה בסיסית שתאפשר לאורחים להיכנס לביתכם בלי שהכלב שלכם יקפוץ עליהם. את הפקודה יש להגיד בטון מצווה ובגישה חיובית. יש להדגים לכלב מה רוצים ממנו ולתרגל את הפקודה תוך עידוד שלו בכל פעם שהוא מבצע את הפקודה. בהתחלה ניתן לצ’פר אותו עם חטיפים.

Share:

ulpanika

הישארו מעודכנים