איך הסוליה משפיעה על הנעל?

June 12 2022yael

נעליים מהוות דבר חשוב מאוד. הן משפיעות על נוחות ההליכה שלנו, על היציבה שלנו ועל בריאות הגוף שלנו. לא מעט אנשים תוהים מהי למעשה נעל נוחה. האם מדובר על נעל שנוח ללכת איתה? האם מדובר על נעל שנוח לעמוד איתה לאורך שעות רבות ביממה? נעל שלא מרגישים אותה על הרגל? ובכן, נעלי נוחות לגברים או נשים הם נעליים שמאפשרות לנו ללכת בצורה נכונה, שאינן מסבות כאבים כאלה או אחרים לגוף שלנו ובעיקר שאפשר לנעול אותן יום שלם ולהרגיש הכי טוב שאפשר.

איך הסוליה משפיעה על הנעל?

הקשר שבין נעליים לא איכותיות לבין כאבי גב

חשוב מאוד להבין כי נעליים משפיעות באופן מהותי על בריאות הגוף שלנו ועל מניעת כאבי גב ובפרט במהלך פעילות גופנית. נעל קטנה מדי על הרגל או לוחצת תקרין באופן מידי כאב לגב. עמוד השדרה מאזן את הגוף וגורם לו ליציבות ובכל פעם שיש חוסר ביציבות בברכיים או בכפות הרגליים, עמוד השדרה דואג לאיזון של הגוף ולעמידה יציבה. ככל שהגב שלנו ועמוד השידרה שלנו פועלים בצורה רצינית יותר לצורך איזון הגוף ובכדי לאפשר לנו עמידה יציבה, כך הם סובלים מלחץ מיותר, משאיפה חוזרת לאיזון ובסופו של דבר כך נוצרים כאבי גב משמעותיים. ככל שהנעל לא איכותית והסוליה לא איכותית, גם עמוד השדרה והגב יפעלו בכוחות עצמם על מנת לשמור על איזון ויציבה נכונה של הגוף.

למה סוליה נוחה זה דבר חשוב?

הסוליה מהווה את אחד החלקים החשובים והמרכזיים ביותר בכל נעל. סוליה יכולה לסייע בהליכה או לפגוע בהליכה, סוליה יכולה לשמור על עמוד השדרה או לגרום לו לנזק וכן סוליה יכולה לסייע ביציבה נכונה או לגרום ליציבה לא נכונה. סוליה איכותית הוא כזאת שיש לה בולם זעזועים אשר מאפשר לרגל לבלום בצורה הטובה ביותר בהליכה, קפיצה, ריצה ועוד. זה לא אומר שסוליה נוחה היא חובה רק לפעילות גופנית, אלא היא חובה גם לכל אדם שמצוי בתנועה במהלך היום. מכיוון שמרבית בני האדם מצויים בתנועה במהלך היום, סוליה איכותית רלוונטית לכולם. גם אדם שיושב במשרד כל היום, צריך להגיע למשרד ולשוב לביתו, ללכת לפעמים לפגישות ולהפסקת אוכל. כל אלה מחייבים סוליה נוחה הכוללת גם בולם זעזועים.

הסוליה היא למעשה החלק עליו דורכים כל היום, גם כאשר אנחנו יושבים היא מעצבת את הרגל לכאן או לכאן, לנוחות ולהרגשה המיטבית או לכאב או לחץ, ועל כן אין ספק שכדאי להקפיד על סוליה איכותית בנעל שלכם.

ומה לגבי מדרסים אורתופדיים?

אם חשבתם שמדרסים אורתופדיים יאפשרו לכם לוותר על סוליה איכותית בנעל, כדאי שתדעו כי המדרסים הללו בהחלט מסייעים בשמירה על הרגליים ועל הגוף וכן הם משפרים את התמיכה של הרגל בגוף ומסייעים ביציבה של הגוף, אך הם לא מהווים תחליף לסוליה נוחה ואיכותית או לנעליים פחות איכותיות.

אם אתם מחפשים נעליים איכותיות עם סוליה נוחה, חשוב שתבחרו בחנות פיזית או חנות נעליים אונליין מומלצות שבהן ניתן למצוא רק נעליים איכותיות עם סוליה איכותית ונוחה.

Share:

ulpanika

הישארו מעודכנים